6 czerwca obchodzimy Światowy Dzień Degrowth – dzień, w którym organizowane są różne wydarzenia promujące świat, w którym idea wzrostu gospodarczego nie jest fundamentem życia społecznego. Świat, którym rządzi destrukcyjna idea wzrostu, chcemy zastąpić światem, w którym będzie panowała idea “dobrego życia”. Konsumpcjonizm chcemy zastąpić czerpaniem radości z kontaktów z innymi ludźmi, z samorozwoju, z kontaktu z naturą, ze sztuki…

Wszyscy-Wiemy-Co spowodowało, że sposoby świętowania w tym roku są nieco ograniczone. Nie zaprosimy Was na piknik i spotkanie dyskusyjne do parku, ale wciąż możemy Was zaprosić na dyskusję online.
Już za dwa tygodnie, 6 czerwca o godzinie 18.00 zapraszamy na referaty i dyskusje poświęcone różnym aspektom alternatywnego ładu gospodarczego i społecznego, które kryją się pod hasłem “degrowth”.
18:00
Agnieszka Hensoldt – filozofka i eko-filozofka, ekonomistka, feministka, rowerzystka miejska
Od 2003 roku pracuje jako filozofka na Uniwersytecie Opolskim.
WPROWADZENIE DO DEGROWTH
18:20
Monika Krawczykowska – miłośniczka zdrowego i ekologicznego stylu życia oraz diety roślinnej. Od ponad 20 lat weganka i mama 6 letniej Miunii.
Ukończyła Wyższą Szkołę Sztuki i Projektowania w Łodzi. Specjalistka z dziedziny produkcji odzieży w Polsce oraz w Azji.
FAIRTRADE – TWÓJ SPOSÓB NA ZRÓWNOWAŻONĄ I SPRAWIEDLIWĄ MODĘ I ŻYCIE
18:40
Maciej Zathey geograf i planista przestrzenny,dyrektor Instytutu Rozwoju Terytorialnego – jednostki Samorządu Województwa Dolnośląskiego oraz Adiunkt w Katedrze urbanistyki i procesów osadniczych na Politechnice Wrocławskiej.
PRZESTRZEŃ!
19:00
Robert Skrzypczyński, Doktorant Wydziału Architektury Politechniki Wrocławskiej w dyscyplinie architektura i urbanistyka oraz pracownik naukowy Wydziału Nauk o Ziemi i Kształtowania Środowiska Uniwersytetu Wrocławskiego. W latach 2017-2019 członek Wrocławskiej Rady ds. Budżetu Obywatelskiego.
ZIELONY WZROST (GREEN GROWTH) A DEWZROST (DEGROWTH)
19:20
DYSKUSJA Z PUBLICZNOŚCIĄ
Zapraszamy do udziału w wydarzeniu. Będziecie mogli brać udział w dyskusji włączając mikrofon albo pisząc pytania na chacie.
Aby wziąć w nim udział należy włączyć podany niżej link w przeglądarce interentowej lub pobrać aplikację “Jitsi Meet” na smartfonie i podać nazwę spotkania:
https://meet.jit.si/Degrowth_Day_Wroclaw
nazwa na aplikację: Degrowth_Day_Wroclaw

Categories:

Tags:

No responses yet

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *