Czy uwierzycie, że Komitywa ma już 3 lata?!
Ten mały i niepozorny lokal tchnął życie w alternatywną przestrzeń miasta.
Bardzo dużo się działo przez ostatni rok. I to wszystko dzięki Wam! Chcemy uczcić kolejny rok naszej współpracy.
Sprawdź jakie odbędą się wydarzenia!

24.10.2020
16:00-18:00 – Komitywa, ul. Rejtana 3
Linux Install Party w wydaniu pandemicznym
Przejmujesz się masą doniesień medialnych o skali inwigilacji w Internecie i chciałabyś zrobić krok w kierunku swojego cyfrowego bezpieczeństwa? Nie ufasz wielkim korporacjom i nie chcesz spędzać czasu z irytującym i szpiegującym Windowsem? A może wolisz mniej zapłacić za laptopa bez licencji na system operacyjny, bez którego spokojnie sobie poradzisz? O kilku innych powodach, dla których Twój komputer potrzebuje wolnego oprogramowania przeczytasz tu:
Nie ważne, czy używasz komputera tylko do sprawdzania poczty i facebooka, chcesz uczyć się programowania czy obrabiasz zdjęcia w programach graficznych. To wszystko z powodzeniem i z przyjemnością możesz robić na Linuxie!
Przyjdź z laptopem, z którego wcześniej zgraj na bezpieczny nośnik wszystkie swoje dane, a wyjdziesz z zainstalowanym nowym, pięknym i szybkim Ubuntu Linux.
Ze względu na pandemiczne warunki zapraszamy co pół godziny jedną osobę na raz. Wymagane są maseczki i zapisy na tylkolinux@riseup.net – przydzielimy Ci konkretną godzinę.
Zapraszamy! Wrocławskie Linuksiary
18:00
Spotkanie online z Przemysławem Witkowskim o jego najnowszej książce “Laboratorium przemocy. Polityczna historia Romów” Do kupienia tutaj: https://monde-diplomatique.pl/…/laboratorium…/…
Link do spotkania on-line:
20:30
W ramach Zajęć Uzdolnionych Seniorów 24. padziernika rozpocznie się wystawa prac malarskich Zdzisławy Hampel, uczestniczki naszych zajęć. Niestety wernisaż nie odbędzie się z powodu epidemii koronawirusa, natomiast zapraszamy Państwa na zwiedzanie wirtualnie wystawy.
25.10.2020
18:00
“Promocja czytelnictwa anarchistycznego” spotkanie on-line. Podczas spotkania Wolna Biblioteka zaprezentuje swój nowy projekt internetowy, pod roboczą nazwą “Czytelnia Wolnej Biblioteki”.

Będzie on miejscem społeczności czytelniczej w Polsce. Na portalu użytkownicy będą mogli oceniać książki z naszego katalogu oraz dodawać własne opinie. Chcielibyśmy w ten sposób rozszerzać zainteresowanie samoedukacją w ramach ruchów wolnościowych. Jest też pomysł kampanii ogólnopolskiej o promocji czytelnictwa anarchistycznego – wszystko to na razie wstępne idee. Chcemy się spotkać i poznać nasze możliwości. W spotkaniu weźmie udział także kolektyw Anarcho-Biblioteki – internetowego portalu z tekstami na temat anarchizmu, do ściągnięcia (https://pl.anarchistlibraries.net/special/index), a także

Warsaw Independent Bookfair. Opowiedzą dlaczego fajnie jest spotykać się z literaturą na żywo, jak i kiedy powstał Kiermasz Niezależnych Książek i jak funkcjonuje. Udział w spotkaniu mogą wziąć także osoby prywatne do czego serdecznie zachęcamy.
Link do spotkania on-line podamy wkrótce.
cdn.

Categories:

Tags:

No responses yet

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *