relacja na  żywo tutaj: https://szmer.info/post/8647

Pani Gul, krawiec, elektryk, dziewczynka i być może kot oraz 28 innych osób od trzech tygodni jest torturowanych przez Straż Graniczną na granicy. Polscy Strażnicy codziennie odmawiają im jedzenia, wody i lekarstw. 3 osoby we Wrocławiu: bibliotekarka, kasjer, student, właśnie rozbiły własne obozowisko pod Dolnośląskim Urzędem Wojewódzkim. Dzielne osoby stanęły po stronie słabszych domagając się natychmiastowego dopuszczenia pomocy medycznej do uchodźców. W Warszawie kolejne dziewczynki, elektrycy i krawcowe rozpoczęły strajk głodowy.

W całym kraju mieszkańcy domagają się wpuszczenia uchodźców na terytorium oraz zapewnienia im ochrony międzynarodowej i pomocy medycznej w tym psychologicznej.

Przez najbliższe godziny będziemy relacjonować co dzieje się pod Urzędem Wojewódzkim na FB: https://www.facebook.com/Mapa-Bez-Granic-110221668042347

Rozpowszechniajcie wiadomość o tym, że solidarność jest silniejsza niż broń i drut kolczasty!

Oświadczenie osób okupujących Urząd Wojewódzki we Wrocławiu:

No Border! No Nation!

Odezwa Wrocławskich anarchistek

Jako anarchistki, anarchiści i osoby anarchistyczne, które głęboko wierzą w ideę kosmopolityzmu oraz w to, że państwa narodowe to twór mający na celu skłócić ze sobą l udzi aby ci nie buntowali się przeciwko władzy. Rozpoczynamy strajk okupacyjny Urzęd Wojewódzkiego we Wrocławiu! Naszym żądaniem jest dopuszczenie pomocy medycznej do 32 osób ubiegających się o status uchodźcy w Usnarzu Górnymm. Nie opuścimy tego miejsca dopóki nasze żądania nie zostaną spełnione! Okupacja będzie trwać do skutku! Wroga nie ma na granicy, wróg grzeje dupę w luksusowym biurze!

Categories:

Tags:

No responses yet

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *