Wolna Biblioteka oraz No Borders Team – grupa wrocławska zapraszają do udziału w akcji wysyłania kartek z życzeniami Noworocznymi dla osób pomagającym uchodźcom na granicy polsko-białoruskiej: osób noszących pakiety ratunkowe do lasów, pracowników szpitali, obsługi technicznej grup, osób tłumaczących, a także pracowników i pracowniczek fundacji i grup pomocowych, mieszkanek strefy zamkniętej, osób dziennikarskich i fotografów, dla wolontariuszy i wolontariuszek, dla kierowców i magazynierów.

Podczas piątkowego dyżuru w godzinach od 17 do 19 będzie można samodzielnie wykonać (lub użyć już wykonaną) i wypisać kartkę z życzeniami. Można także przynieść już gotowe kartki, my je zaadresujemy. Doskonale zdajemy sobie sprawę, że osoby pracujące z uchodźcami są codziennie narażone na stres, a jednocześnie spotykają się z nienawiścią i pogardą, a niestety zdarza się, że także z agresją. Pokażmy im swoje wsparcie, dodajmy sił. Są to nasi reprezentanci, w przeciwieństwie do polityków i służb mundurowych, za których możemy się jedynie wstydzić i mieć nadzieję, że ktoś kiedyś ich rozliczy.

Kartki zaadresuje i wyśle lub zawiezie na granicę grupa No Borders Wrocław. Na miejscu będzie jedynie ogólny opis adresatów.

Data i czas: 

piątek, 10 Grudzień, 2021 – 17:00 do 19:00, Rejtana 3, Wrocław

Categories:

Tags:

No responses yet

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *