Wyjście z piwnicy!

Czyli oficjalne otwarcie Wolnej Biblioteki w nowym lokalu na ul. Księcia Witolda 78 we Wrocławiu.

Zapraszamy na weekend z bibliotekarkami:) Wstęp na większość wydarzeń jest bezpłatny (poza Wege Bistro – z którego zysk przeznaczymy na czynsz). Podczas całego wydarzenia będzie można wesprzeć nas finansowo, przynieść swoje materiały informacyjne (ulotki, plakaty), zaopatrzyć się w kawę od Zapatystów oraz rękodzieło. Specjalnie na tą okazję przygotowaliśmy nasze distro, na którym będą nowe wzory kubków, notesy, książki. Przede wszystkim jednak zapraszamy na kilka ciekawych spotkań. Rekomendujemy wszystkim osobom uczestniczącym w wydarzeniach aby wzięły udział w spotkaniu o Komunikacji Bez Przemocy. Podczas całego wydarzenia obowiązuje amnestia – można oddać zaległe książki i nie płaci się kary za przetrzymanie.

PIATEK 18.03.2022

15:00-17:00 – Bistro wege szamanka

Zawsze znajdzie się coś lekkiego, główne danie i jakaś słodka pyszność na deser. Nie ma jednolitej formy, czasami bistro będzie proste, a innym razem będzie można spróbować więcej rzeczy. Będzie to forma “jesz ile chcesz“ za opłatą 30zł. Jeśli ktoś chce posiedzieć z nami w miłej atmosferze, przy dobrym jedzonku, to zapraszamy! Dochód z bistro początkowo będzie przeznaczony na fundusze Wolnej Biblioteki, następnie będzie można wesprzeć inne inicjatywy. Bistro będzie wystawiać się cyklicznie ale damy info na dniach.

17:00-18:30 – Spotkanie o Komunikacji Bez Przemocy

prowadzi Katarzyna Jach

O co chodzi z żyrafą i szakalem?

Co myślał Marshall Rosenberg o komunikacji?

Jak to wcielić w życie?

Serdecznie zapraszam na warsztat dla osób, które chcą spróbować czym jest komunikacja bez przemocy, jak ułożyć komunikat typu “ja” i dowiedzieć się trochę o żyrafie i szakalu. Będzie trochę teorii i ćwiczeń dla początkujących w tym obszarze.

“Nie wiem czy mogę Ci zaufać, bo ostatnim razem kiedy Cię poprosiłem o taką małą przysługę, Ty powiedziałaś, że nie możesz tego zrobić, bo masz wiele rzeczy na głowie, a przecież to nie było nic takiego.”

Jaki komunikat słyszy tu żyrafa? A jaki szakal? I jak w codziennym życiu NVC może nam pomóc?

SOBOTA 19.03.2022

16:00-18:00 wymianka książek

18:00-19:00 “Wspomnienia o rewolucji: jak walczyć o prawa człowieka za pomocą kawy” -DJ

Przypomnijmy sobie o Zapatystach, których delegację mogliśmy gościć pół roku temu. Ich walka wciąż trwa, podobnie jak mniejszych i nie tak znanych spółdzielni oporu. Inspiracja, przykład budowania alternatywnego społeczeństwa, świadoma ucieczka od państwa. Kawa, kakao, cukier, herbata – jak kupując te produkty możesz wesprzeć rewolucjonistów z Ameryki Płd, dlaczego kawa jest droższa niż w Biedronce i czy warto “przepłacać”? Zapraszamy na luźną pogadankę.

19:00 Posiadówa wieczorna.

Podczas całego wydarzenia prowadzimy zbiórkę książek o tematyce społeczno-politycznej w języku ukraińskim!

Categories:

Tags:

No responses yet

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *