Zapraszamy do Wolnej Biblioteki na spotkanie o ruchu zapatystowskim: ruchu wolnościowym ze stanu Chiapas (jeden z najbiedniejszych regionów w Meksyku), który jest oparty na demokracji bezpośredniej (decyzje polityczne i społeczne są podejmowane przez ogół społeczeństwa zorganizowanego w tzw. karakole – czyli lokalne wspólnoty ludów rdzennych). W 2021 roku gościłyśmy we Wrocławiu 5 Zapatystów, którzy opowiedzieli nam o swojej rewolucji. Na tej podstawie powstała książka “Ziemia, która się nie poddaje i nie rozpacza”, współtworzona przez kolektywy z całej Polski.

27.04.2023:

od godz. 16:00 – kawiarnia zapatystowska

Można wypić filiżankę kawy ze spółdzielni zapatystowskich i innych lub zaopatrzyć się w kawę. Na miejscu dostępne kawy: Durito, Las Chonas, Rebeldia, Libertad i Kiptik oraz spółdzielcza Yerba Mate.

Możliwość zakupu benefitowych koszulek.

18:30 – “Ziemia, która się nie poddaje i nie rozpacza” – spotkanie o książce, podczas którego przybliżymy sposoby funkcjonowania Zapatystek i Zapatystów, opowiemy o organizacji ich społeczności i tym czego dowiedziałyśmy się podczas ich wizyty. Będzie możliwość kupić książkę na miejscu.

20:00 – zagrajmy wspólnie w grę planszową “Autonomia Zapatista” – gra jest niedostępna w sprzedaży, ale można ją wypożyczyć w naszej bibliotece.

Cały zysk ze spotkania przeznaczymy na kolejną Travesía por la Vida – ponieważ Zapatystki i Zapatyści planują kolejną podróż do Europy, a także na inne kontynenty.

27.04.2023

Wolna Biblioteka

ul. Księcia Witolda 78, Wrocław

Categories:

Tags:

No responses yet

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *